مراقبان نمونه ریحانه

اخبار کلوب

چطور به والدین سالمندی که دور از ما زندگی می کنند کمک کنیم؟

وقتی موضوعمراقبت از والدین سالمندباشد زندگی کردن با فاصله ای بیش از 1 ساعت از والدین می تواند مشکل باشد. با اینکه شما طبیعتا می خواهید هر زمانی که والدینتان به شما احتیاج دارند در کنار آنها باشید در صورت دوری از آنها اغلب این اتفاق نمی افتد و شما درباره امنیت والدینتان و توانایی آنها برای انجام کارهای روزمره شان هم نگران هستید.

در ادامه با 9 گام برایمراقبت از والدین سالمند دور از فرزندانآشنا می شوید.

1. برای مراقبت از والدین برنامه ریزی داشته باشید

یک راه خوب برای شروع مراقبت از پدر و مادر سالمندی که از آنها دور هستید اطلاع داشتن از این موقعیت،مشکلات احتمالی که با آنها مواجه می شوید و مقدار کمکی است که آنها نیاز دارند.

مراکز محلی و گزینه هایی را که می توانند کارهای شما را از دور مدیریت کنند شناسایی کنید. اطلاعات مربوط به مراقبت های پزشکی، حقوقی یا مالی والدینتان را یادداشت کنید. همچنین تا جایی که می توانید درباره بیماری های آنها و هر درمانی که ممکن است لازم داشته باشند جستجو کنید و اطلاع داشته باشید.

2. موقعیت زندگی والدین سالمند را ارزیابی کنید

یکی از اولین چیزهایی که لازم برای مراقبت والدین سالمند دور از خودتان انجام دهید ارزیابی موقعیت فعلی سلامت و زندگی آنها است. اگر دور از آنها زندگی می کنید شاید لازم باشد با دکتر آنها صحبت کنید، کسی را داشته باشید تا مراقب رانندگی آنها باشد و مطمئن شود خوب غذا می خورند و به نیازهای شخصی شان توجه دارند.

با این اطلاعات می توانید با در نظر گرفتن بهترین نوع زندگی و خدمات مراقبتی بلند مدت برایمراقبت از وضعیت سالمندان دور از فرزندانبرنامه ریزی کنید.

3. انتخاب هایتان را برای مراقبت از سالمندان بشناسید

بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند چه تعداد مراکز خدماتی برای ارائه خدمت به سالمندان وجود دارد متعجب می شوند. اغلب بهترین موقعیت زندگی برایپدر و مادر مسنبه وضعیت سلامت و سطح مستقل بودن آنها بستگی دارد. وقتی انتخاب هایتان را بشناسید می توانید برنامه ای را برای مراقبت طولانی مدت از والدین سالخورده حتی از راه دور دنبال کنید.

4. با خانواده برای مراقبت از والدین سالمندتان جلسه بگذارید

اگر خواهر برادر یا اعضای دیگری از خانواده تان دارید که می توانند درمراقبت از والدین مسن دور از فرزندانبه شما کمک کنند باید جلسه ای داشته باشید تا مطمئن شوید همگی برای برنامه مراقبت از والدینتان توافق دارید. طی این جلسه درباره چیزهایی که برای مراقبت از راه دور پدر و مادرتان ارزیابی کرده اید صحبت کنید و با بقیه درباره بهترین راه حل ها مشورت کنید.

بعد مسئولیت های هر کس را مشخص کنید و برنامه ای برای مراقبت از پدر و مادر طراحی کنید تا همه افراد بتوانند آن را دنبال کنند.

5. اطلاعات تماس مربوط به مراقبت والدینتان را جمع آوری کنید

وقتی دور از پدر و مادر سالمندتان زندگی می کنیدبخشی زیادی از اطلاعات تماس شما در تلفن همراهتان مربوط به پزشکان و دیگر مراقبان والدین شما می شود. لیستی از شماره تلفن های مهم مربوط به آنها مثل پزشک، پرستار، شرکت بیمه و خدمات اورژانسی محل زندگی والدینتان را در دسترس داشته باشید.

بهتر است شماره تماس یک نفر مثل همسایه ای نزدیک یا یک دوست خانوادگی هم که بتواند در هر زمان ممکن سریع آنها را ببیند و به شما از وضعیت آنها خبر بدهد داشته باشید. اگر دور از سالمندی زندگی می کنید که سعی دارید به او کمک کنید می توانید ترتیبی دهید تا همسایه ها، دوستان و اقوام مرتب به دیدن آنها بروند و به شما درباره وضعیت زندگی آنها اطلاع دهند.

همچنین شاید بتوانید به آنها پیشنهاد استخدام یک مراقب حرفه ای برای نگهداری از پدر و مادر پیرتان را بدهید. با هر چیزی که براینگهداری والدین سالمند دور از خانوادهتوافق کردید مهم است در مواقع اضطراری بتوانید با کسی در محل زندگی آنها تماس بگیرید.

علاوه بر این با دیگر کسانی که از والدین شما مراقبت می کنند مرتب تماس داشته باشید تا اگر لازم است در برنامه ها تغییری ایجاد شود همگی اطلاع داشته باشند.

6. یک برنامه ریزی اضطراری برای مراقبت از والدین سالخورده داشته باشید

از قبل فکر کنید و از خودتان بپرسید اگر عزیز سالمندتان با موقعیتی اضطراری مواجه شد چه کاری می توانید انجام دهید. بهتر است شماره تماس کسانی در محل زندگی آنها که می توانند بعد از مطلع شدن از این موقعیت اضطراری خودشان را به آنها برسانند یادداشت کرده باشید.

همچنین لازم است برای مسافرت به خانه آنها در مواقع اضطراری پولی کنار گذاشته باشید. از خطوط هواپیمایی که به مقصد مورد نظر شما پرواز مستقیم دارند اطلاع قبلی داشته باشید. مطمئن شوید والدینتان می دانند چطور با یک فاجعه طبیعی رو به رو شوند و می توانند بسته کمک های اولیه و تجهیزات اورژانسی را مهیا کنند و به آسانی در خانه به آنها دسترسی داشته باشند.

7. یک سیستم امنیتی برای والدین سالمند تهیه کنید

تکنولوژی مدرن این کار را از همیشه آسان تر کرده است تا مطمئن شویدوقتی دور از سالمند عزیزتان زندگی می کنید او در امنیت است. اگر عزیزتان مستقل زندگی می کند یک سیستم امنیتی در خانه شان نصب کنید. دوربین مداربسته و هشدار دهنده های بیمار مثل دستبندهای هشدار دهنده برای سالمندانی که از آنها دور هستید وسایلی مفید هستند.

افرادی که والدین پیرشان با کمک پرستار زندگی می کنند می توانند با قرار دادن سیستم های امنیتی در جای مناسب خیال خودشان و بقیه را راحت کنند.

8. با والدین سالمندتان در تماس باشید

البته که ملاقات شخصی شما از عزیز سالمندتان بسیار خوب است. به این شکل شما می توانید به خوبی در جریان احتیاجات عاطفی و همچنین احساسات فیزیکی و مالی ضروری او قرار بگیرید.

اما وقتی نمی توانید شخصا او را ببینید، موبایل های هوشمند، تبلت ها و وب کم ها به شما کمک می کنندبا آنها در تماس بمانید. اسکایپ، واتس اپ، وایبر، فیسبوک مسنجر و اپل فیس تایم روش های خوبی برای تماس از راه دور هستند.

چطور به والدین سالمندی که دور از ما زندگی می کنند کمک کنیم؟

اگر عزیز سالمند شما موبایل دارد طرز استفاده از آن را حتما به او یاد بدهید و شماره تماس های مهم را برای او در آن ذخیره کنید. همچنین خوب است نگاهی به تنظیمات مفید موبایل ها که برای افراد مسن طراحی شده مثل فعال کردن دستورات صوتی، دکمه های حروف بزرگ تر و سازگاری گوشی های موبایل با سمعک نگاهی داشته باشید.

وقتی از عزیزتان دور هستید تماس گرفتن و ارتباط داشتن با آنها اهمیت ویژه ای دارد. با آنها تماس تلفنی، تصویری و ایمیلی داشته باشید تا ضمن اینکه متوجه شوند به آنها اهمیت می دهید از سلامت آنها هم مطمئن شوید.

9. از محصولات بهداشتی مربوط به آنها اطلاع داشته باشید

اگر والدینتان تنها زندگی می کنند احتمالا می توانند بیشتر اوقات از خودشان مراقبت کنند. علاوه بر این اگر والدینتان بی اختیاری ادرار دارند می توانید با کمک به آنها برای انتخاب محصولاتی مناسب زندگیشان را آسان تر کنید.

محصولاتی را انتخاب کنید که مثل یک لباس زیر معمولی طراحی شده باشند، پوشیدن آنها آسان باشد و به کمک دیگری احتیاجی نباشد. بی اختیاری ادرار هر فرد متفاوت است؛ بنابراین باید محصولی را با سطح جذب مناسب برای عزیزتان پیدا کنید.

چرا با سفارش دادن محصول مورد نیازشان به صورت آنلاین و ارسال آن به آدرسشان به آنها کمک نکنید؟

چطور به والدین سالمندی که دور از ما زندگی می کنند کمک کنیم؟
: 28 - : 1399/10/24 - : 392
1399/10/24

09216947442